Slide background
פלורה
מזמינים את צוות פלורה והרצפה כמו חדשה!

להזמנות התקשרו:
1800-200-406

ליטוש מרצפות מכל הסוגים

מתי צריך פוליש לרצפה

השאלה מתי צריך פוליש לרצפה נשאלת הרבה, כולנו רוצים רצפה עם מראה חדש ומבריק, ולשם כך יש לבצע תחזוקה שוטפת למרצפות. העניין הוא שתחזוקה שוטפת כוללת יותר מאשר רק פוליש, צריך לדאוג לטפל ברצפה, בין עבודות פוליש, עם החומרים המתאימים, אשר יעזרו לשמור על המראה המבריק.

כמעט כל חברת ניקיון שתשאלו תמליץ לכם לעשות פוליש קריסטל, או בשמו הנפוץ – פוליש יהלום. שכן סוג הפוליש הזה נחשב לאיכותי ביותר מבין סוגי הפוליש. מכיוון שבתהליך של פוליש קריסטל חומרי ההברקה מוחדרים אל תוך המרצפות, הפוליש עצמו עמיד במיוחד ונותן תוצאות טובות מאוד.

אבל, יש לא מעט מקרים שפוליש קריסטל הוא לא בהכרח הבחירה הנכונה. מה השיקולים שמובילים לבחירה בסוג פוליש מסוים? ולשאלה החשובה – מתי, ובאיזו תדירות כדאי לבצע פוליש לרצפה?

פוליש יהלום לרצפת שיש

מתי צריך פוליש לרצפה

התשובה הפשוטה היא – ברגע שהמרצפות נראות כאילו הן איבדו את הברק המקורי שלהן, וברגע שהן נראות “עייפות”. פוליש בעצם מבצע חידוש מרצפות, ומעניק להן חזרה את הברק שאבד עם השנים. חלק מסוגי הפוליש כוללים פעולת ליטוש, וחלקם לא מחייבים ליטוש, על כן ההבדל המשמעותיים במחירים.

שלושת סוגי הפוליש הנפוצים בשוק כיום הם: פוליש קריסטל/פוליש יהלום, פוליש ווקס ופוליש סילר.

פוליש קריסטלי, או פוליש יהלום, הוא היקר מבין השלושה. הסיבה לכך היא שפוליש כזה דורש עבודת ליטוש לפני מריחת הפוליש, מה שבעצם מקנה למרצפות מראה חדש לגמרי. הסיבה לכך היא שפעולת הליטוש מסירה שכבה מיקרוסקופית מהמרצפות וחושפת שכבה חדשה לחלוטין. שימו לב כי ניתן לבצע גם ליטוש פרקט עץ.

למעשה, עבודות ליטוש ניתן לבצע על משטחים רבים, ניתן לבצע ליטוש לפרקט עץ (רק עץ טבעי, לא לפרקט דמוי עץ), ליטוש למרצפות טרצו או פרלטו ואפילו ליטוש רצפת בטון. עם זאת, על בטון, למשל, לא ניתן לבצע הברקה. לכן מבדילים בין עבודת ליטוש לעבודת פוליש.

פוליש ווקס הוא בעצם מריחה של חומר דמוי שעווה (בעצם סוג מסוים מאד של שעווה) אשר מעניק לרצפה מראה מבריק. הפעולה נעשית לאחר ניקיון יסודי ועמוק של המרצפות, על מנת שהחומר ייטמע בצורה טובה. עם זאת, פוליש ווקס פחות עמיד מפוליש קריסטל, שכן מדובר בפעולה חיצונית, אשר לא מחדירה חומר למרצפות.

פוליש סילר, בדומה מאד לפוליש ווקס, גם הוא כולל מריחה חיצונית של חומר. אלא שהחומר אינו ווקס, והוא אינו סוג של שעווה. סילר הוא חומר המיועד לאיטום (To seal באנגלית פירושו לאטום), אשר בעצם פעולת ההחדרה שלו גם מבריק את הרצפה. הדבר גורם לפוליש סילר להיות עמיד מעט יותר מווקס.

מתי צריך פוליש לרצפה

הסיבה לכך שעל פי רוב, במקרה שסוג הפוליש מתאים לריצוף, אנו, וחברות רבות נוספות בתחום הפוליש, ממליצים על פילוש קריסטל היא העמידות שלו. פוליש קריסטל יכול להחזיק במשך כ-3 עד 5 שנים. בעוד בשאר סוגי הפוליש, על פי רוב, תצטרכו לחדש את הפוליש בתוך שנה עד שנתיים.

הזמן שהפוליש יחזיק תלוי גם בטיפול ובתחזוקה השוטפת של הרצפה (משחק מילים שכזה). יש צורך לנקות את הרצפה לעיתים קרובות. לשטוף אותה בחומרים המיועדים לשימור ותחזוקה של הפוליש שאותו בחרתם לבצע. ישנם חומרים המיועדים ספציפית לשמירה על כל סוג של פוליש.

איך יודעים שצריך לבצע פוליש לרצפה

התשובה היא שוב מאד פשוטה – כאשר הרצפה נראית כאילו היא זקוקה לחידוש. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם ניקיון יסודי יספיק, ולשם כך עדיף להתייעץ במומחים. למעשה, היו מקרים בהם הגענו לבצע עבודת פוליש והתברר שהרצפה לא זקוקה לאחת, אלא זקוקה לניקיון יסודי ואגרסיבי.

אז חזרנו בעצם לשאלה – איך נדע שהרצפה זקוקה לפוליש, ולא מספיק לה ניקיון מאסיבי?

לשם כך אנו מעסיקים את טובי המומחים בתחום הניקיון והפוליש, אשר ידעו לתת לכם הערכה מדויקת של מצב הרצפה שלכם. אנו גם נדע להתאים לכם את סוג הפוליש המתאים עבור הרצפה שלכם. אם יש צורך בפעולת ליטוש מרצפות טרצו, למשל, לא נמליץ לכם על פוליש ווקס או סילר, שכן אלו לא יתאימו לכם.

אם אתם רוצים לעשות פוליש על רצפה ישנה ומתפוררת במיוחד, כדאי שתדעו שפוליש קריסטל עלול להביא ליותר נזק מתועלת. כפי שאמרנו, כדי לבצע פוליש קריסטל יש להחדיר אל הרצפה חומרים כימיים באמצעות קרצוף חזק. במקרה של מרצפות ישנות, תהליך זה עלול להרוס את המרצפות ולפורר אותן.

מעבר לכך, פוליש על רצפה שרוטה לא ייתן את האפקט הרצוי, וסתם חבל שתשלמו על זה. מה שכן כדאי לכם לעשות הוא פעולת ליטוש, אשר תחדש את מראה המרצפות שלכם ותתן להן מראה אחיד וחלק. אחרי הליטוש תוכלו להחליט אם אתם רוצים לעשות גם פוליש לרצפה.

כמובן שאם תחליטו, לאחר הליטוש, שברצונכם לבצע גם פוליש לרצפה – נשמח לעזור לכם! למעשה, פעולת הפוליש בדרך כלל משלימה את פעולת הליטוש, ומעניקה לרצפה מראה של ריצוף חדש. לכן על פי רוב, נמליץ על פוליש לאחר ליטוש.


Call Now Button