בס"ד

שירות בכל הארץ

חברת ניקיון דירות בפריסה ארצית

ליטוש מרצפות | ליטוש שיש | ליטוש אבן

ליטוש יהלום מקצועי

תוכן עניינים

ליטוש יהלום מקצועי היא פעולה של שיוף המרצפות והסרת שכבה מהאבן, את הליטוש מבצעים ע”י מלטשות יהלום (מכאן השם) ומכונת ליטוש, למכונה יש מספר דרגות ליטוש.

ליטוש מרצפות הינו תהליך שחייב להתבצע על ידי בעל מקצוע המומחה לכך, לכן חשוב לבחור בחברה מקצועית ואמינה. אנו, חברת פלורה פוליש וליטוש, מתמחים בכל סוגי הליטושים וההברקות אנו מקפידים על רמת גימור ברמה גבוהה.

ליטוש יהלום לרצפות הוא למעשה הסרת השכבה העליונה מהרצפה, הליטוש מתבצע על ידי אבני יהלום ומכונת ליטוש, פעולת הליטוש מספקת פתרון לריצוף פגום עם כתמים שריטות והפרשי גובה, ליטוש הרצפה ברובו נעשה על אבן שיש, שכן ניתן למצוא שיש בכמה סוגים של מרצפות.

ליטוש יהלום למרצפות
ליטוש יהלום למרצפות

ליטוש יהלום מקצועי

ליטוש יהלום מקצועי מתבצע במספר שלבים, כל אחד מהם חשוב מאד להתליך:

השלב הראשון הוא ליטוש המשטח עד למצב אחיד ללא הפרשי גובה אם היו, הסרת שריטות עמוקות וכתמים עמוקים במרצפות וכדומה. הליטוש יתבצע באמצעות מכונת ליטוש ובעזרת יהלומי גריסה שמטרתם להסיר את השכבה העליונה, בעובי של כ-0.5 מיקרון, מהמרצפות.

השלב השני הוא פתיחת הפוגות ומילוי בחומר המותאם בגוון למרצפות. הפוגות הן בעצם הרווחים שבין האריחים ברצפה, והם נקראים בעברית יפה גם מישק. בשלב הזה בעל המקצוע ירחיב את הפוגות וימרח בהן חומר אפוקסי בצבע שמתאים לצבע המרצפות שלכם. המטרה היא ליצור רצפה במראה אחיד.

חשוב לציין כאן כי ליטוש הריצוף כרוך באבק והרבה, לכן מומלץ לקחת בחשבון שעדיף שהמשטח יהיה ריק מרהיטים.

טיפ נוסף חשוב: אם הדירה עברה שיפוץ וצבע, רצוי להשאיר שכבה אחרונה של צבע לאחר תהליך הליטוש מכיון שהאבק בעקבות הליטוש נדבק לקירות וכדי לקבל תוצאה טובה יותר אנו ממליצים לקחת את זה בחשבון.

בנוסף, יש אפשרות של ליטוש עדין יותר, שהוא ליטוש ללא אבק. ליטוש כזה הוא יותר בשביל להסיר כתמים ולכלוך על ידי רשת יהלום.

לאחר הפעולה במרצפות מבצעים פוליש, הפוליש מנקה את האבן מתהליך הליטוש ולאחר מכן מבצעים פוליש קריסטל שהוא המראה המבריק.

ליטוש יהלום מקצועי
ליטוש יהלום מקצועי

איך נבדיל ליטוש יהלום מקצועי לבין ליטוש פחות מקצועי

חשוב לזכור כי ליטוש מרצפות אינו מזיק לאבן, בדיוק להיפך, עם הזמן המרצפות סופגות כתמים ושומנים ונשחקות בעת גרירת רהיטים וככה למעשה המרצפות מאבדות את המראה והצבע המקורי, רק ליטוש יהלום יסיר את השכבה העליונה ואת הכתמים.

לכן, אם נראה שפעולת הליטוש עושה נזק כלשהו למרצפות (תמיד תבקשו לראות תמונות של עבודות קודמות, תמונות של לפני ואחרי, תמונות של שבועות אחרי העבודה, או אפילו תמונות בזמן הביצוע) – עדיף לחפש איש מקצוע אחר.

שנית, כדאי לזכור כי ליטוש יהלום לרצפה מבצעים גם על ריצוף חדש שהתלכלך בזמן הנחת הרצפות משאריות בניה שחדרו לאבן.

בנוסף, שימו לב כי ליטוש מרצפות אינו מתאים לכל סוגי המרצפות, ספציפית למרצפות מסוג קרמיקה וגרניט פורצלן מכיוון שמרצפות מסוג זה לא ניתן ללטש. ניתן לבצע ליטוש טרצו, או אבן שיש, אבל לא למרצפות מסוגים אחרים.

אז מה אנחנו בעצם מבצעים בפעולת הליטוש?

בשלב הראשוני, בעל המקצוע יחרוץ את הפוגות, הרווחים שבין המרצפות, וימלא בהן דבק נוזלי מיוחד בצבע שתואם לצבע המרצפות שלכם. שימו לב! זה שלב שמלכלכך מאוד את הבית.

אם לא ניתן להזיז את הרהיטים, ולא בא לכם על הלכלכוך, אפשר לוותר על השלב הראשון, אבל זה אומר לוותר על שילוב הפוגות עם המרצפות, מה שיגרע מהמראה האחיד שהליטוש מעניק לרצפה.

אחרי שטיפל בפוגות ובחורים, בעל המקצוע יעבור עם מכונה מיוחדת שבקצה שלה יהלום שנועד להשחיז את המרצפות ולהוריד מהן שכבה דקה כדי להפוך אותן לישרות, אחידות, מבריקות וחלקות.

ליהלום יש שבע דרגות – ככל שהדרגה נמוכה יותר הליטוש מחוספס יותר, וככל שהדרגה גבוהה הוא יותר, הוא יוצר רצפה חלקה יותר.

אחרי המעבר עם מכונת הליטוש, הגיע זמן הפוליש. פוליש קריסטל נועד להבריק את הרצפה, ההברקה שלו דומינטטית הרבה יותר מהברקה של מכונת הליטוש ולכן הרבה לקוחות אוהבים לשלב אותה כחלק מעבודת הליטוש, אבל ניתן לוותר עליה.

השלב האחרון הוא מריחת סילר. סילר הוא חומר אנטי-ספיגה שנועד למנוע הכתמה של המרצפות אחרי הליטוש. בניגוד לפוליש קריסטל, מריחת הסילר היא לא אופציונלית, והיא מרכיב קריטי בשימור עבודת הליטוש.

למה חשוב לשים לב במהלך עבודת ליטוש יהלום?

לפני תחילת העבודה חשוב להקפיד שלא תהיה רטיבות מתחת למרצפות.

לפני הליטוש ממלאים ומתקנים שברים, חורים ושריטות במרצפות. השלב הזה חשוב גם במהלך ליטוש אבן קיסר או שיש, שכן גם ריצוף כזה מועד לחורים ושריטות.

מחוץ לבית מותר ללטש רק מרצפות שהודבקו ברובה אקרילית או ברובה אפוקסית. כך הרצפה תהיה מוגנת מגשם ומשמש.

חשוב למרוח סילר על בסיס מים בסיום הליטוש כדי שלא תחדור רטיבות מתחת למרצפות.

ליטושי יהלום לרצפה מחיר
סוגי פוליש לרצפה
סוגי פוליש לרצפה

אילו סוגי פוליש לרצפה קיימים? ובכן, ישנם מספר סוגים שונים, כאשר ישנן סוגי רצפות שלא כל פוליש יתאים להן. למעשה, ברגע שנסביר תראו שיש סוג מרצפות שלא מתאים להן אף פוליש סטנדרטי, אלא הן זקוקות לפוליש מאד ספציפי וייחודי (לא נגלה לכם עדיין באיזה סוג רצפה מדובר). סוגי פוליש לרצפה – שלושת

קרא עוד »
איך מלטשים שיש קיסר
איך מלטשים שיש

איך מלטשים שיש קיסר ככה שיראה חדש? כאשר מגיעים למצב שלאחר ניקיון יסודי לא ניתן לראות הבדל מספק כנראה שצריך להבין איך מלטשים שיש קיסר. מידע לגבי שיש קיסר איך מלטשים ולמה לשים לב, בהמשך הכתבה. איך מלטשים שיש קיסר ככה שיאיר את החלל כולו? ליטוש מדרגות לבניינים, בתים, וכל סוגי העסקים.

קרא עוד »
ליטוש בטון ידני ליטוש רצפת בטון
ליטוש רצפת בטון

ליטוש רצפת בטון –  ליטוש בטון קיים הוא אפשרי ואף רצוי,  שיוף בטון נעשה באופן מקצועי וישנה אפשרות לבצע אף ליטוש בטון ידני במקרים מסוימיים ובהתאם למצב הבטון והמראה אותו רוצים להשיג  שיוף בטון עם חברת פלורה, נחשבת לאחת המובילות בישראל בתחום הליטושים. אנו מספקים בכל רחבי הארץ שירות ליטוש רצפת בטון,

קרא עוד »
ליטוש וחידוש שיש מטבח
חידוש שיש למטבח

חידוש שיש למטבח היא משימה חשובה מפני שהו לב הבית. לא פעם ליטוש וחידוש שיש מטבח מקצועי משנה את פני החלל כולו ודרך חידוש שיש מטבח נותנים מראה חדיש לבית כולו. מידע על ליטוש שיש למטבח כולל חידוש שיש במטבח ולמה כדאי לעשות חידוש ליטוש שיש מטבח ? אין ספק שהשיש הוא

קרא עוד »
ליטוש מרצפות טרצו מחיר מצויין

ליטוש טרצו מחפשים ליטוש טרצו? מצאתם! *צוות אמין ומקצועי ביותר. *ניסיון רב בשוק העבודה בכל הנוגע לעבודות ליטוש מרצפות טרצו ועוד. *מגוון מחירים המלווים במבצעים והנחות. *שירות לקוחות מפנק עם מענה מיידי לכל שאלה בתחום ליטוש המרצפות. *זמינות מיידית לעבודות מיידיות. ליטוש מרצפות טרצו – מה זה מרצפת טרצו? ריצוף טרצו הינו

קרא עוד »
ליטוש מרצפות, ליטוש שיש, ליטוש אבן – פלורה

ליטוש מרצפות, ליטוש שיש, ליטוש אבן – פלורה ליטוש קרמיקה במידע על מה חשוב להכיר לפני שעושים פוליש לרצפת קרמיקה –  ליטוש אבן מחיר ועוד בנושא ליטוש מרצפות, ליטוש שיש, ליטוש אבן – פלורה מחפשים ליטוש מרצפות? מצאתם! *ליטוש לכל סוג של מרצפות: ליטוש שיש, ליטוש אבן ועוד… *ליטוש שיש מסוגים שונים ברמת איכות גבוהה לרצפה.

קרא עוד »
ליטוש מרצפות פלורה

חזרו אלי עם המבצע!

פתיחה
שלום..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?
Call Now Button