Slide background
פלורה
מזמינים את צוות פלורה והרצפה כמו חדשה!

להזמנות התקשרו:
1800-200-406

ליטוש מרצפות מכל הסוגים

ניקיון עם מכונת פוליש

מכונת פולישהאם לבצע באופן בלעדי את הפוליש או לקחת את שירותיהם של חברות הניקיון?

מי מאיתנו לא אוהב את רצפת ביתו נקייה, מבריקה וחלקה. בשביל לגרום לרצפת הבית להיות חלקה היא אמורה לעבור את התהליך של עבודה עם מכונת פוליש. אז אם אנו מודעים לכך את חצי מהעבודה כבר עשינו.. עכדיו מה שנותר זה לדעת כיצד ניתן לבצע את הפוליש בפועל.כמובן במידה ומדובר בביצוע עצמי ובמידה ויש לכם את הכוחות והיכולת לעשות את זה בעצמכם, הכל הדברים והטיפים במאמר הבא.

נתחיל בשלב הראשון, מה זה בעצם פוליש?

העבודה עם מכונת פוליש זה שפוליש הנה פעולת ליטוש לצורך החלקה של אריחי רצפה, ניתן לבצע זאת כמובן רק בעזרת מכונת פוליש מקצועית, בסיום תהליך ליטוש מרצפות חובה למרוח עליה חומרי ציפוי על מנת לשמר את התהליך והעבודה שנעשתה, בהתאם לבחירה. לכל חומר ניקוי קיים ציפוי והוא נותן תוצאות שונות וצורת תוואי המרצפות השונה. סוגי מכונות פוליש שונות, עבודה בשיטת ניקוי פוליש שונה נותן גם תוצאה שונה. מכונת הפוליש הנפוצה ביותר היא מכונת פוליש קריסטל המיובאת מאיטליה וניתן לבצע איתה פוליש ווקס למראה רטוב/ייבש. פוליש קריסטל הנו סוג נפוץ יותר בארצנו הקטנה והיפה. וגם במדינות אחרות בעולם.

עבודה עם מכונת פוליש מקצועית דורשת מקצועיות אך מאפשרת גם לאנשים פרטיים לבצע את העבודה, אומנם לא צריך להיות "דוקטור" אך בהחלט יש צורך בהבנה בסיסית בחומרי ניקוי ובהפעלת מכונת הפוליש, עם מכונת פוליש רגילה ניתן גם לבצעה פוליש קריסטל שהוא אומנם הנפוץ יותר אך באותו ה"משקל" גם היקר יותר. תהליך ביצוע פוליש קריסטל דורש מיומנות של כמה דקות אך ניסיון עם חומרי ניקוי של שנים, לא כל חומר יכול לעבוד על שיש, לא כל חומר לדוגמא יכול לעבוד על גרניט פורצלן.

לאיזה סוגי מרצפות אפשר לעשות פוליש?

כפי שכבר הבנתם ניתן לבצע עם מכונת פוליש את הפוליש בכל סוגי המרצפות למעט פורצלן, ממש כל סוגי המרצפות דורש עיבוד ותהליך שונה של עבודה עם החומרים השונים. למרות כל זה המתודה של התהליך לא משתנה ותמיד נשאר אותו הדבר.

אז איך מבצעים ניקוי עם מכונת פוליש?

לכל סוג מרצפות דרוש רצף של פעילויות על מנת לעשות את העבודה בצורה ראויה, להלן ההסבר,דבר ראשון עליכם לפנות את החפצים הגדולים והקטנים מכל הבית, להשאיר רק כלי עבודה, על מנת שיהיו זמינים בעת הצורך וגם בכדי לא ללכלך את הבית ואת החפצים האישיים שלנו, כגון ארון, שולחן, כיסה וכד'

דבר שני ולא פחות חשוב הוא לבחור את הכלים האידיאליים לביצוע העבודה כראוי, ייהיה ממש לא נעים למצוא את עצמכם באמצע העבודה ופתאום אתם צריכים משהו מהרכב, במקרים כאלו מקפיצים את העוזר, אבל מה קורא אם אין לכם מישהו באותו הרגע לידכם? קחו משחזת זווית על מנת לחרוץ את המרווחים שבין המרצפות, חשוב מאוד שהחריצים יהיו חלקים ונקיים ללא אבק או לכלוך. לאחר שביימתם לחרוץ את המרווחים יש לנקות את ביתכם עם שואב אבק תעשייתי בעזרת שואב אבק עם 3 מנועים (זה הסימן שלכם שמדובר בשואב אבק חזק.

לאחר שביתכם נקי ומצוחצח מאבק, יש למלא את החריצים בדבק צבע בגוון של המרצפות על מנת לכסות ושלא יסדק האריח. מדובר בדבק שיש חזק מאוד ויש להחזיר אותו בחריצים בצורה נקיה וחלקה בכדי שלא יהיה סדק גם בעתיד.

לאחר שהחומר התייבש ומילאנו את החריצים, מבצעים את התהליך של הליטוש של הרצפה בשימוש עם מכונת פוליש ועד לקבלת משטח האריחים אחידים וחלקים. ביצוע הליטוש ע"י מכונת פוליש גורן להשוואה של הגובה של הרצפה המפולסת אל מול האריח.

לאחר שסיימנו את תהליך הליטוש לרצפה עם מכונת פוליש מטאטאים טוב טוב וניגשים לציפוי הפוליש רק לאחר ניקוי משאריות האבק. ואילו בביצוע פוליש ווקס אנו מורחים את חומרי הניקוי ווקס על הרצפה בצורה שווה לחלוטין בשימוש עם מכונת פוליש מקצועית.

מבטיחים שבבוא היום נתעמק גם בביצוע פוליש קריסטל. גילוי נאות ודגש לכך שבכל מקרה במידה והחלטתם לבצע פוליש לבד, תתייעצו עם מקצועיים בתחום, להם הוותק והניסיון בעבודה עם מכונת פוליש וחומרי ניקוי מרצפות. ראו הוזהרתם, בשימוש לא נכון עם המכונה או החומרים ייתכן שינוי בגווני המרצפות, זה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לפרקט, למרצפות, לשיש וכד'..


Call Now Button